Wartości

Opublikowano w Strony

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wartości to osoby, prawdy, rzeczy, które są dla nas ważne. Które chcemy przechowywać w tej wspólnocie, przekazać je tym, którzy do nas dołączą w przyszłości, również naszym dzieciom, wnukom. Wartości, które się nie zdewaluują nawet po wielu, wielu latach.

  1. JEZUS jest moim Panem i Zbawicielem. Chcę podtrzymywać i rozwijać z Nim żywą i osobistą relację przez codzienną modlitwę, życie sakramentalne i modlitwę wspólnotową.
  2. SŁOWO BOŻE jest moim codziennym pokarmem. Chcę Go słuchać, rozważać, przyjmować i Nim żyć.
  3. DUCH ŚWIĘTY jest dla mnie źródłem życia i świętości każdego dnia. Jest Dawcą charyzmatów i zachęca mnie do służenia nimi.
  4. WSPÓLNOTA, czyli żywe, bliskie relacje z braćmi i siostrami. Realizowane przez spotkania modlitewne, małe grupy, świętowanie, wspólne dzieła, wyjazdy rekolekcyjne i rekreacyjne. Jestem gotów akceptować ludzi takimi, jakimi są, wybaczać im i służyć.
  5. EWANGELIZACJA – przez życie zgodne z Ewangelią jestem świadkiem Chrystusa tam, gdzie żyję. Jestem gotów świadczyć słowem tam, gdzie Bóg mnie posyła.
  6. NASTĘPNE POKOLENIE – dzieci i młodzież są tymi, którym chcemy przekazywać naszą wiarę, wartości i życiową mądrość, a w końcu pałeczkę odpowiedzialności za wspólnotę, Kościół i Polskę.

Kontakt

tel. 530 109 851
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nr konta: 41 1020 2368 0000 2902 0645 5507

Szybki dostęp