Początki wspólnoty

Opublikowano w Strony

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Po skończeniu studiów w Gliwicach świeżo poślubieni (Mariusz i Nina Mycielscy) zamieszkaliśmy w Świerklańcu. Wcześniej przez kilka lat regularnie uczestniczyliśmy w życiu grupy Odnowy w Duchu Świętym przy Duszpasterstwie Akademickim przy kościele p.w. św. Michała Archanioła w Gliwicach. Możliwość cotygodniowej modlitwy wspólnotowej, uwielbienia, modlitwy wstawienniczej, rozważania Słowa Bożego i dzielenia się codziennym życiem z Jezusem były dla nas czymś normalnym, oczywistym. Zmieniając miejsce zamieszkania wiedzieliśmy, że Pan Bóg chce się nami posługiwać, abyśmy nie tylko sami znajdowali takie miejsce chrześcijańskiego wzrostu, ale stworzyli je dla innych ludzi.

Zaczęliśmy się modlić w tej intencji, aby podjąć takie działanie, którego chce również Pan, a nie kopiować coś, co akurat spodobało nam się gdzie indziej. Pierwszym rozeznanym kierunkiem były spotkania dla małżeństw. Wysłaliśmy zaproszenia do ok. 10 młodych małżeństw, które kiedyś uczestniczyły już w spotkaniach oazowych. Niestety, przyszły tylko dwa małżeństwa: jedno od razu zrezygnowało, a drugiemu urodziło się dziecko. Zostaliśmy my i brat Niny Jacek z żoną Hanią, w których powoli rodziło się pragnienie takich spotkań po niedzielnych opowiadaniach Niny o tym, jak przeżywa swoją wiarę we wspólnocie.

W tym momencie zaczęliśmy myśleć o utworzeniu grupy Odnowy w Duchu Świętym. W myśl zasady, że nikt nie jest prorokiem we własnym domu, postanowiliśmy zacząć od Seminarium Życia w Duchu Świętym, które poprowadziły osoby spoza naszej parafii. Ksiądz proboszcz wyraził zgodę, a pomogli nam liderzy dwóch dużych wspólnot Ewa Bomba ze „Wspólnoty Zmartwychwstania” z Zabrza oraz Stefan Mitas ze wspólnoty „Emmanuel” z Gliwic. Wydrukowaliśmy kolorowe plakaty, księża zapraszali z ambony na niedzielnych mszach. I …

… wszystko zaczęło się o 4 stycznia 1998 roku o 15.00. Do salek parafialnych przyszło ponad 30 osób. Forma spotkania (śpiew z gitarą, modlitwa spontaniczna, nauczanie przez osobę świecką) jednym odpowiadała, a innym nie. Ci którzy nie zniechęcili się, doświadczyli prawdziwego odnowienia swojej wiary. Po 7 kolejnych spotkaniach pozostało kilkanaście osób, które przeżyły modlitwę o wylanie Ducha Świętego.

Na agapie podsumowującej seminarium wszyscy wyrazili chęć dalszego spotykania się. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia zostaliśmy (Nina i Mariusz) odpowiedzialnymi za prowadzenie grupy.

Kontakt

tel. 530 109 851
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nr konta: 41 1020 2368 0000 2902 0645 5507

Szybki dostęp